Antika Bindallı Fiyatları

Antika Bindallı Fiyatları

El emeği ile yapımı aylarca süren antika bindallılar, kına gecesi ve düğünlerde Osmanlı motiflerinin bulunduğu eşsiz bir bindallı giymek isteyen gelinlerin tercihi. Antika bindallıların göz kamaştırdığı gibi eşsiz bir tasarım isteyenler tarafından merak edilen bir diğer konu ise antika bindallı fiyatları olmaktadır. Antika bindallılar özel işleme olması ve seri üretim olmamasından dolayı fiyatları diğer bindallı modellerinin kat ve kat üstündedir. İhtişamlı ve yüksek bütçeli düğünler için tercih edilen antika bindallıların zor bulunabilir olması da antika bindallı fiyatları tarafına yansımaktadır.

Bindallı giyme kültürü Türk kültüründe, yüzyıllardır düğünlerin vazgeçilmez parçasıdır. Bindallı, Osmanlı döneminde gelin adayları tarafından düğünlerde ve kına gecelerinde giyilmekteydi. Sadece düğünlerde değil, özel günlerde de kadınlar tarafından zarif ve şık görüntüsüyle tercih edilmekteydi. Bindallıyı değerli kılan üzerindeki nakışların ve işlemelerin ayrıntıları ve el emeği olmasıdır. Günümüzde el emeği bindallı bulmak zordur. Özel dikim dışında, bindallılar teknolojik yöntemlerle kısa sürede dikilip satışa sunulmaktadır. Bu nedenle her bütçeye uygun bindallı modeli bulmak mümkündür.

Bindallı fiyatları kullanılan kumaş kalitesine, işlemlerin yoğunluğuna ve detaylarına göre çeşitlilik göstermektedir. Fakat bindallı modelleri arasında yeri çok özel ve ayrı olan antika bindallılar diğerlerinden ayrılmaktadır. Antika bindallıların diğer bindallı modellerinden ayrılmasının nedeni ise tarihi dokusunun korunmasıdır. Tarihi dokusunun yanı sıra, işlemeleri ve dokumacılığı el emeğidir.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

Antika Bindallı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Antika bindallılar eşsiz parçalar olması nedeniyle gelin adayları tarafından beğenilmektedir. Osmanlı ve Fas kültürü yansıtırken el emeği ile dokunmuş nakış ve işlemeler tarihi bir serüvendeymiş hissi yaratıyor. Antika bindallı fiyatları, diğer modellere göre daha pahalıdır. Piyasada bazı bindallı modelleri antika olduğu gerekçesiyle pahalı fiyatlara satılmaktadır. Bu bindallı modelleri sayıca az ve eşsiz oldukları için genellikle ikinci el olarak satılmaktadır. Peki beğendiğimiz bindallı modelinin gerçekten antika olduğunu ve işlemelerinin orijinal, el emeği olduğunu anlamak mümkün mü?

Bu tarz soruların aklımızı karıştırmaması için dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husus vardır. Öncelikle satın alacağınız antika bindallı elbiseyi, antika ürünler satan güvenilir ve bilinen yerlerden almak doğru bir seçim olacaktır. Eğer beğendiğiniz antika elbise modeli ikinci el bir satıcıdan ise bindallıyı nakış kalitesini ve kumaş kalitesini inceleyerek almak gerekir. Antika bindallı fiyatları, diğer bindallı modellerine göre daha yüksek fiyatlıdır. Bu nedenle görülmeden alınmaması gerekir.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde AlalımAntika Bindallı Neden Tercih Edilir?

Gelin adayları düğün sürecinde stresi ve heyecanı bir arada yaşamaktadır. Bu unutulmaz anların en önemli parçalarından olan kıyafet seçimi ise önemlidir. Kıyafet seçiminde özellikle kına geceleri geleneksel ve yöresel tarihimizin korunması konusunda önemli görevler üstlenmektedir. Kına gecelerinde kullanılan Osmanlı kültüründen miras kalan gösterişli bindallılar hala beğenilmekte ve tercih edilmektedir. Bindallı seçiminde günümüzde birçok model alternatifi bulunmaktadır. İstenilen model bulunamasa bile özel dikim sayesinde beğenilen bindallı modeli kısa sürede sahibine ulaşmaktadır. Bu kadar model çeşitliliği arasında fiyatları yüksek ve nadide bulunan antika bindallılar değer kazanmaktadır.

Öyle ki antika bindallılar günümüz bindallılarından daha değerlidir. Bunun nedeni antika bindallı fiyatları ve nakış, işleme kalitesinin el emeği olmasından kaynaklanmaktadır. Unutulmaz anlarda giyilen bindallıyı saklamak ve özel bir parçaya sahip olmak isteyenler için antika bindallılar iyi bir seçim olabilir. Tarihi dokusuyla antika bindallılar sandıklardan çıkarak günümüzde modern ve geleneksel düğünlerin harmanlanmasında büyük bir rol üstlenmektedirler. Vintage kültürünün, yani eski kıyafetlerin de moda olmasıyla antika bindallılar tercih edilebilir olmaktadır.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

error: En İyi Fiyat Garantisiyle! 0532 644 99 02