Antika Bindallı Sahibinden

El Emeği Bindallıları Bulmanın Yolu: Antika Bindallı Sahibinden İlanları

Geçmişi 700 yıl öncesine dayanan bindallı Osmanlı Devleti döneminde giyilen bir saray kıyafetidir. Sadece kadınlar değil özel yöntemler ile de işlenerek devlet büyüklerine verilen bir hediyeymiş. Üzerinde çiçek, dal gibi desenler işlendiği gibi inciler ile de süslü olan modellerde bulunmaktadır. Geçmişte bir döneme ait olması ve eşsiz olmasından dolayı bindallılar antika eserler arasında yer almaktadır. Antika bindallılar ile ilgilenen ve koleksiyon yapan pek çok kişi bulunmaktadır. Dolayısıyla çok yoğun bir şekilde araştırma yapmakta ve antika bindallı sahibinden satılık ilanlarını da yakından takip etmektedir.

Kültürümüzde de bindallılar önemli bir yere sahiptir. Osmanlı’ da evlenecek kızlar düğünde bindallı giyermiş. Ayrıca evlendikten sonra da gidilen davet ve düğünlerde de bindallılarını giyermişler. 200 yıl öncesine ait olan bir bindallı çok yakından incelendiğinde dili olmayan bir şahit olduğu anlaşılmaktadır. Kumaşından kullanılan tekniğe kadar o işlendiği döneme ait izlerde taşımaktadır. Sahip olduğu bu niteliklerden dolayı antika bindallı sahibinden satmak için verilen ilanlara çok yoğun bir ilgi gösterilmektedir.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

Geçmişten Gelen ve Nadir Bulunan Bir Eser: Antika Bindallı

Bir tel yardımı ile kaftan, ipek veya kalın bir kumaş üzerine her bir desen teker teker işlenirmiş. O dönemler için çok önemli bir zanaatkarlık olan bindallı işlemek çok emek istemektedir. Günlerce tek bir tane bindallının hazırlanması için çalışılması gerekirmiş. Günümüzde ise bu şekilde bindallı işleyen kişi sayısı çok azdır. Farklı yöntemler kullanılarak daha kısa sürede işlenmesi tamamlanmış olmaktadır. Bu yönleri ile de göz önüne alındığında da bir sanat eseri olduğu çok net bir şekilde görülmektedir.

Günümüze kadar ulaşan her bindallı çok ender olarak bulunabilecek eserlerdir. Bütün dikkatleri üzerinde toplamasında da en etkili olan nedenlerin başında gelmektedir. Günümüz teknolojisi ile bu bindallıların sadece birer kopyaları yapılabilir.

Özellik ile Osmanlı Devleti dönemine ait olan antika bindallılar büyük bir merak konusudur. 1500’lü yıllarda işlenen ve 1700’lü yıllarda işlenen bindallıların arasında farklılıklar bulunmaktadır. Dokuları, çizgileri ve o döneme özgün olan özellikleri ile kadın kıyafetleri içerisinde önemli bir yere sahiptir.

Tarih kokan, bir zanaatkarın elinin emeği ve gözünün nuru olan antika bindallılar özellik ile bir sultana ya da önemli bir kişiye ait ise değeri daha da artmaktadır. Böyle bir bindallı almak isteyen kişiler için çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Araya başka bir kişi girmeden antika bindallı sahibinden satılık olacak şekilde yeni sahibinin olabilmektedir.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

Antika Bindallı Sahibinden Satın Alma Süreci

Bazı kişilere ailesinden yıllar yıllar önce kalan antika bindallılara sahip olmaktadırlar. Pek çok konuda olduğu geçmişe dönüş hızlı bir şekilde devam etmektedir. Evlerin en değerli köşelerinden kullanılmakta ve bazı kişiler ise kendilerine ait olan küçük müzeler oluşturmaktadır. Bu tür bindallılara sahip olan kişiler bindallıları satmak isteyebilmektedirler. Elinde böyle bir bindallı olan kişiler satmak isterse çeşitli seçenekler söz konusu olmaktadır. Son dönemlerde ise daha çok antika bindallı sahibinden satılık olacak şekilde tercih edilmektedir. Araya bir kişi girmeden almak isteyen kişi ile bindallı sahibi arasında bir süreç geçmektedir.

İnternet her şeyde olduğu gibi hayatımızı çok kolaylaştırmaktadır. Bu tür ilanların yayınlanması ve çok hızlı bir şekilde paylaşılmasında en büyük yardımcıdır. Bindallının çeşitli açılardan çekilen resimleri ve bilgileri yüklenerek koleksiyoncular ve ilgi duyan kişilerde nerede, kime ait olduğunu hakkındaki bilgileri görmüş olmaktadırlar.

Bindallı sahibi olan kişi ile iletişime geçilerek daha detaylı bilgi alınabilmektedir. Anlaşılması halinde bindallı yeni sahibinin olmaktadır. Sizde antika bir bindallı almayı düşünüyor iseniz antika bindallı sahibinden satılık ilanlarını takip ederek aradığınız bindallıyı bulabilirsiniz.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

error: En İyi Fiyat Garantisiyle! 0532 644 99 02