Antika El Yazması Kuranı Kerim Fiyatları

Antika El Yazması Kuranı Kerim Fiyatları

Kuran-ı Kerim son inen kutsal kitap olarak diğer kutsal kitaplardan farklıdır. Bozulmamış ve kişiden kişiye aktarılarak günümüze kadar gelmiştir buda değerini artırmaktadır. Bunun yanı sıra antika el yazması Kuran-ı Kerim fiyatlarıyüksektir. Böyle olmasının en büyük sebeplerinden biride Kuranın alimler tarafından kağıtlara dökülmesidir. Matbaaya kadar olan dönemde kopyalar derilerin üstüne, papirüs benzeri kağıtlara, ağaç kabuklarına işlenmiş. Ve bunlar kutsal kitap olmasından dolayı hassas bir şekilde korunarak günümüze ulaşmayı başarmıştır.

Ve Kuran-ı Kerim sadece yazılmamış, sayfaların etrafı çeşitli motiflerle ve el çizimi desenlerle süslenmiştir. İlk Hz. Osman döneminde çıkan nüshalar artık müzelerde sergilenmektedir. Ama hala Osmanlı döneminden kalma pek çok el yapımı kopya insanların evinde beklemektedir. Hatta Araplarda kabile kültürü olduğu için çok daha eski dönemlerden kalma kopyalar ellerinde bulunmakta ve bunu gururla evlerinde sergilemektedirler.

İnsanlar evlerinde bulunan akrabalarından kalma antika el yazması Kuran-ı Kerim fiyatları yüksek olsa da farkında olmayabiliyor. Kullanılan harflerin biçimine, hangi hat sanatıyla yazıldığına, mürekkebinin kağıdının kalitesine kadar her şeyiyle birbirinden ayrılan kopyalardan biri sizin evinizde de duruyor olabilir. Elinizde değerli bir kopya olduğunu düşünüyorsanız heba etmemeniz açısından bir ekspere elinizde ki kopyanın fotoğrafını gönderip önden fikir almanız yararınıza olabilir.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

Antika El Yazmalarını Muhafaza Etmek

Antika dediğimiz eşyalar zaten yıllar öncesinden kalma ve zaman içinde birtakım tahribatlara uğramış eserlerdir. Gelecek zaman içerisinde değerlerini kaybetme ve tarihten silinip gitme ihtimalleri oldukça yüksektir. Antika el yazması Kuran-ı Kerim fiyatları yüksek olabilir. Mümkün olduğunca iyi şartlar altında korunması gerekir. Ve söz konusu olan kutsal, el emeği göz nuru bir eserdir.

Bu eserlerin yazıldığı mürekkep zamanla solabilir. Kağıt ya da deri ne gibi bir materyal üzerine yazılmışsa o materyal hava ile temas ettikçe kuruyup solabilir. Nem dengesine dikkat edilmezse elinizdeki eser çabucak yıpranabilir. Bu eserlere sahip çıkamadığınız noktada sizden daha iyi bakacak birilerine vermek en doğrusu olabilir. Sizin elinizdeki bir serveti değerlendirilmiş olurken alan kişide esere daha iyi bakabilir.

Bu gibi durumlarda doğru firma ile çalışmak büyük önem arz eder. Sadece sizin elinizdeki esere değer biçmesi değil, sizin elinizdeki eserin değerini bilecek müşterileri de bulacak kaliteli bir firma bulmanız gerekir. Kuranı Kerim gibi kutsal bir kitaba sahip çıkmak onun değerini bilecek bir kişiye teslim etmek aynı zamanda büyük bir sorumluluktur.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

El Yazması Kuran-ı Kerimin Değeri

Kuran-ı Kerim gibi kutsal bir eserin öylece sıradan bir eser gibi satılması düşünülemez. Bir kopyanın satılması için pek çok prosedür gerekir. Kopyayı alacak kişiyle tanışıp neden aldığı, nasıl saklayacağı gibi konuların iyice tartışılması gerekir. Daha sonra kopyanın durumu gözden geçirilmelidir. Ne kadar zarar gördüğü materyalin durumu tek tek incelenmelidir. Antika el yazması Kuran-ı Kerim fiyatları oluşan deformasyonların ufak tadilatlarla giderilebilmesi veya geri dönüşünün olmaması gibi konulara göre değişkenlik gösterebilir.

Bir diğer hususta Kuran-ı Kerimin hangi dönemde kim tarafından yazıldığının belirlenmesidir. Bu eserler genelde yazan ustalardan emareler taşımaktadır. Bu ibareler iyi değerlendirilerek yazılan yazının hangi dönemde kim tarafından kaleme alındığı bulunabilir. Genelde hocaların eserleri öğrencilerinin eserlerinden daha değeri olmaktadır. Yazan kişinin hangi döneminde eser verdiği de önemli bir husustur. Kişilerin yazı stilleri yaşlandıkça daha iyi oturduğu için erken dönemde yaptığı eserler yaşlılık döneminde yaptığı eserler kadar iyi olamayabiliyor.

Eğer sizin de evinizde böyle antika el yazması Kuran-ı Kerim fiyatları konusunda kafanızda soru işareti oluşturan bir eser varsa her şeyden önce doğru satıcıları bulmak için tedbirli davranmanızı tavsiye ediyoruz. Birkaç satıcı ile görüşmeden harekete geçememeye özen gösterin. Eğer elinizde ki eseri de tam emin olamadığınız bir kişiye satıyorsanız mutlaka birkaç eksperden görüş almaya çalışın.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

error: En İyi Fiyat Garantisiyle! 0532 644 99 02