Antika Kuran-ı Kerim

Antika Kuran

Eski zamanlarda yer alan antika Kuran değerlerini koruyarak günümüzde yerini almıştır. Tarihi yapısı ile farklı kesimlerin tercihi olmaktadır. Günümüzde bu eserler nadir olarak bulunmaktadır. Genellikle içerik yapısı bakımından da farklı bir eserdir. Dış yapısı özel motiflerde sergilenerek kullanıcılara farklı sunulmaktadır. Evinizin özel yerlerinde antika eseri muhafaza edebilirsiniz.

Yıllar öncesine dayanan eserler üzerinde eskinin izlerini taşımaktadır. Eserlerin içinde yer alan el yazısı ve motifler eskinin bütün izlerini taşımaktadır. Osmanlı döneminden itibaren günümüze kadar yerini alan bu parçalar oldukça değerlidir. Özel süslemeleri döneme ait hattatlar tarafından yapılmıştır. Eski kültürel değerlerin özel olarak esere yansıtılması en büyük miraslardan biri olarak yerini almıştır.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

En Özel Antika Kuran

Tarih kokan her nesne bizler için farklı bir güzellik farklı bir değerdir. Ancak bir Kuran antika değeri kazanması için sadece yaşının olması yeterli değildir. Yazılımın eski olması kadar tarihi olarak değer katan gerek el yazması oluşu gerek kullanılan malzemesi gerek yazan kişi önemlidir. Kutsal ve değerli olan kitabımız antika Kuran özelliği kazanması ile farklı bir anlama da sahip olmuş olur.

Bir süs eşyası gibi değil de hem huzur dolu ortamların bir parçası hem de tarihten gelen, Allah’ın kutsal sözlerinin yazılı olduğu bu kitap aynı zamanda inanan insanların istifade edebileceği nadide eserler arasındadır. Antika özellikli farklı türden Kuran-ı kerimler dünyanın birçok yerinde vardır. Gerek yapısı gerek motifleri gerekse kitap olarak kullanılan malzemesi kutsal kitabı günümüze taşımakta etkili olmuş değerlerdir.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

En Eski Antika Kuran-ı Kerim

İngiltere’de bir araştırma sonucunda en az 1370 yıllık olduğu belirlenen Kuran-ı Kerim Dünya’nın bilinen en eski el yazması antika Kuran eseridir. Dünyanın en eski eseri olması yapılan karbon testleri ile ispatlanmıştır. Sadece bu bile ona oldukça büyük bir değer katmaktadır. Kitap olarak kullanılan malzeme ise keçi yahut koyun gibi küçükbaş hayvan derisidir.

Oxford Üniversitesinin araştırmaları ile hicazi el yazısı kullanılarak koyun derisine yazıldığı gözler önüne sergilemiştir. Birmingham Üniversitesi kütüphanesi üzerinde yıllarca kimsenin gözüne çarpmayan bu eser yakın tarihte keşfedilmiştir. Büyük ihtimalle 568 ile 645 yılları arasında Hz Muhammet hayattayken yazılmıştır.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

Antika Kuran Alınırken Dikkat Etmesi Gerekenler

Antika meraklıları aynı zaman da manevi olarak çok değerli olarak antika Kuran almak isteyebilirler. Bu onların yapacağı en güzel tercihlerden biridir. Tarihi olması içeriğindeki mesajların niteliğini değiştirmese de tarihten farklı değerleri günümüze taşımaktadır. Matbaaların icadına kadar Dünyada birçok eser el yazması olarak hazırlanmaktaydı.

İslam Dünyası için el yazması eserlerin başında Kuran-ı Kerimler gelmektedir. Dönemin ileri teknolojileri kullanılarak farklı motifler, sayfa kenarı süslemeler yapılarak Rabbimizden gelen değerli sözleri çağlar boyu aktarılması sağlanmıştır. Yazıldığı dönem işlenen motifler, yazan kişi Kuran-ı Kerimin antika değerini belirlemektedir.

Antika Kuranlar en büyük özelliği olan el yazması ile aylar süren büyük bir çalışmanın ürünü olmuştur. Hattatlar tarafından kaleme alınan Kuran-ı kerimler kimi zaman koyum derisine, kimi zaman ceylan derisine, kimi zaman ise parşömen kağıtları üzerine yazılmıştır. Normal kitaplardan farklı bir değere sahip olan antika Kuran kapalı bir paket içinde saklanacak bir antika değildir.

Sürekli okunacak mesajları tespit edilecek bu kitap, zamanla eskiyecek ve bakım sağlayacaktır. Evinde antika Kuran bulunduran kişilerin bu eserlerin korunmasını sağlaması gerekmektedir. Belirli aralıklarla bakımlarının yapılması, zayıflamış veya deforme olan yerlerin geciktirilmeden onarılması gerekmektedir. Bu değerlerin çağlar boyu saklanabilmesi için titiz bir şekilde muhafaza edilmesi gerekmektedir.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

error: En İyi Fiyat Garantisiyle! 0532 644 99 02