Antika Kuran-ı Kerim Alan Yerler

Antika Kuran Alan Yerler

Bazı eşyaların eskidikçe değeri daha çok artmaktadır. Özellikle bir döneme ait olan ve üzerinde karakteristik izler taşıyan, çok nadir bulunan parçalara antika denmektedir. O günden bugüne ulaşan çok sayıda antika bulunmaktadır. Çeşitli dönemlere göre ayrılan bu eşyalar bazen bir tabak bazen ise bir el yazmasıdır. Müzik kutusu, masa, plak her şey antika olabilir. Ancak iyi bir şekilde korunmuş olması ve bir döneme ait olması çok önemlidir.

Çoğu kişi ikinci el eşya ile antika arasındaki farkı tam olarak bilmemektedir. İkisi de eşya diye düşünülse de bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Antikalar o dönemlere veya asıl sahipleri hakkında da bilgi vermektedir. Üzerlerinde farklı farklı izler bulunmasının yanında bir işarette yer alabilmektedir. Bu işaret kimin tarafından yapıldığına dair fikir verebilmektedir.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

Antika kuran alan yerler bu eşyalar hakkında bilgi vererek sizlere değerini söylemektedir. Satmak isterseniz de size yardımcı olmaktadırlar. Dünya’nın her yerinde bu şekilde çalışan çok sayıda kişi vardır. Bu alanda uzman oldukça uzman oldukları için bir antika eşyaya farklı bir göz ile bakmaktadırlar. Antika kuran alan yerler ülkemizde büyük şehirler başta olmak üzere pek çok yerde bulunmaktadır. Bu yerler sizden aldıkları antikaları yeni sahipleri ile buluşmaları için yardımcı olmaktadır.

Hangi döneme ait olduklarına göre antikalarda sınıflandırılmaktadır. Ancak herkes bir eşyanın antika olup olmadığını anlayamaz ve gerçek değerini belirleyemez. Elinizde böyle bir eşya var ve antika olduğunu düşünüyor iseniz antikacılara getirmelisiniz.

Bu tür parçalar ile ilgilenen çok sayıda kişi bulunmaktadır. Bazıları koleksiyon yaparken bazıları da evleri için aramaktadır. Farklı bir dokuya ve havası bulunan bu eşyalar dilsiz bir şahit gibidir. Başka bir açıdan bakacak olur isek geçmişten gelende bir mirastır.

Halılar, kilimler, camdan yapılan objeler, eski radyolar, kitaplar, seramikler ve hatta mobilyalarda antika eşyalar arasında yer almaktadır. Tarihimizi düşünecek olursak el yazması kitaplar, kılıçlar, avizeler, çiniler, madalyonlar, mühürler, saatleri de sayabiliriz.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

Antika Eşyalar İle Geçmişe Dönün

Son dönemlerde eskiye dönüş başlamıştır. Özellik ile ev dekorasyonunda ve çeşitli mekanlarda tercih edilmektedir. Farklı ve muhteşem havaları ile bulundukları ortamlara derinlik kazandırmaktadırlar. Bugüne kadar gelmesi mucize denen bu eşyaların pek çoğu daha gün yüzüne çıkmayı beklemektedir.

Bir canlı olmasa da bir ruha sahiptir. Eşi ve benzeri olmayan antikaların bir daha aynısından yaptırma imkanı da yoktur. Yapılsa bile sadece iyi bir taklidi olacaktır. Türkiye’de en çok ilgi gören antikalar ise Osmanlı Devleti döneminden kalan parçalar olmaktadır. Sizlerde antika alan kuran yerler ile iletişime geçerek antika olduğunu düşündüğünüz eşyanın olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

Antika Eşya Alım ve Satım Süreci Nasıl Olmaktadır?

Tecrübenin çok etkili olduğu bir alandır. Bir vazoya bakıldığı zaman herkes aynı şeyi görmez ve düşünmez. Antika eşya ilk önce detaylı bir şekilde incelenmektedir. Üzerinde yer alan desenlerden çizgilere ve işaretlere kadar bakıldıktan sonra hangi döneme ait olabileceği ve kaç yıllık olduğu belirlenebilmektedir. Tam bir bilgi vermek çok kolay değildir. Ama çoğu antika eşyalarda bu tür bilgiler saklıdır.

Sonraki adımda ise değeri belirlenmektedir. Standart bir değer bulunmamaktadır. Her eşya için farklı olmaktadır. Antika kuran alan yerler gerçek değerlerini belirledikten sonra sahiplerine geri dönüş yapmaktadır. Eğer anlaşılır ise satın alma işlemi gerçekleşmektedir.

Bazen yeni alıcılar antika alan kuran yerler ile bağlantı kurarak bazen de müzayede usulü ile satılarak yeni sahipleri tarafından alınmaktadır.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

error: En İyi Fiyat Garantisiyle! 0532 644 99 02