Antika Madalya Fiyatları

Antika Madalya Fiyatları

Bir dönemi veya bir devri simgeleyen, o devre ait bilgiler veren tarihi eşyalara antika adı verilmektedir. Bir eşyanın antika olması çok nadiren bulunmasına bağlıdır. Aynı şekilde o eşyanın değerinin artması yapıldığı tarihte kime ait olduğunun bilinmesi ile doğrudan ilgilidir. Antika madalya fiyatları bu şekilde belirlenerek piyasası oluşturulmaktadır. Bu madalyaların fiyatlarını belirlemek oldukça zordur. Ancak yıllarca bu işi yapmış olan uzman kişilerce bir değer verilmesi söz konusu olabilir. Yaşanılan devirdeki üstün hizmet göstermiş kişilere madalya adı verilen ödül verilir. Günümüzde artık bu ödüller spor müsabakalarında, satranç ve bilgi yarışmaları gibi faaliyetlerde de verilmektedir.

Madalyaları antika yapan, onları değerli hale getiren şey en az yüz yıl öncesine ait olmasıdır. Günümüzden 5-10 yıl öncesine ait bir madalyanın antik bir değeri bulunmamaktadır. Dolayısıyla bu objeleri özenle muhafaza altına alarak korumamız gerekmektedir. Gelecek nesillerin geçmişleri hakkında bir bilgi edinebilmesi bu eşyaların korunmasına bağlıdır. Sadece kitaplardan değil, bu eşyalara bakarak da pratik yollardan ataları hakkında bilgi toplayan gençlerin sayıları hiç de az sayılmaz. Müzelerdeki eşyalar nasıl değerli bir şekilde titizlikle muhafaza altına alınıyorsa, madalyalar da aynı şekilde onların değerlerini bilen insanlarca koruma altına alınmalıdır.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

Koleksiyoncular ve Antika Madalya Fiyatları

Bir madalya sahip olan ve onun ne derecede eski olduğunu bilmeyen insanlar bu işin koleksiyonculuğunu yapan uzmanlara danışarak antika madalya fiyatları hakkında bilgi alabilirler. Osmanlı İmparatorluğu zamanında bir kişiye madalya verilecekse bu padişah fermanı ile yapılırdı. Yani en üst konumda bulunan idareci bu ödülü vermeye karar verir ve onun adına bu mükâfatlandırma yapılırdı. Madalyanın veriliş amacı savaşlarda gösterilen kahramanlıklar ve üstün performans göstermenin bir sonucu olurdu. Bazı devirlerde altın olarak basılan madalyalar artık çok kullanılmıyor. Günümüzde daha çok çelik veya nikel karışımlar tercih ediliyor. Bunun başlıca sebebi ise daha ekonomik olmaları. Daha değerli maden olan altın, gümüş ve bronz önemli müsabakalarda verilmektedir.

Ticari olarak alınıp satılmayan bu madalyalar verilen kişiler tarafından evinin veya ofisinin en değerli köşelerinde hatıra amaçlı saklanıyor. Bazı kurumlarda madalyalar için özel camdan sandıklar yaptırılarak içlerine kadife kumaşlar arasında konularak muhafaza edilmektedir. Antika madalya fiyatları o madenin işçiliğine ve içerisine konulan malzemelerin oranına göre belirlenebilir. Fiyatlandırma uzman antikacılar tarafından yapılırsa daha doğru sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Bir eşyanın kıymetini o işle meşgul olan meslek erbapları daha iyi bilirler. Aynı şekilde fiyatlandırma da ehil insanlar tarafından yapılmalıdır.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

Antika Madalya Fiyatları ve Tarihi Olaylar

Bir devri anlatan ve o devir hakkında detaylı bilgiler veren çok küçük de olsa objeler olabilir. Bu objeler bazen bize o zamanda yaşanılan sıkıntıları veya tarihi olayları anlayabilmemize yardımcı olur. Tarihçilerin eski zamanlarda yaşanılan olaylar hakkında bilgi alma yöntemlerinden biriside o devirde basılmış olan madalyalardır. Antika madalya fiyatları hakkında bilgi almak isteyen meraklıların, madalyaların hangi devirde basıldığını bilmeleri gerekmektedir. Bu şekilde fiyatlandırma yapılabilen madalyalar değerlerine göre sınıflara ayrılabilmektedir. Bir eşyanın antika olup olmadığını anlamak isteyenlerin ilk önce o eşyanın hangi devirde yapıldığı veya kullanıldığını bilmeleri gerekiyor.

Bir de kime ait olduğu saptanırsa o eşyanın antika oluğuna garanti gözüyle bakılıyor. Uzmanların böyle bir değerlendirme metodu bulunmaktadır. Bu işle uğraşmayan insanlar kesinlikle ellerinde bulunan antika madalyalarını tanımadıkları kişi veya kurumlara vermemelidir. Bu işi yıllardır yapan tanınmış insanlara veya kurumsallaşmış firmalara müracaat etmeleri gerekmektedir. Antika madalya fiyatları her dönem ve ekonomi devrinde değişikliğe uğrayacağı için net olarak fiyatı öğrenilmesi için ekspertiz özelliği olan insanlarla veya kurumlarla diyaloğa geçilmelidir. 

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

error: En İyi Fiyat Garantisiyle! 0532 644 99 02