Antika Madalyonlar

Antika Madalyonlar

Son zamanlarında en gözde antikaları arasında yer alan antika madalyonlar, çok eski zamanlardan günümüze kadar uzanan süreç içerisinde kullanılmaktadır. Elbette ki antikacılıkla yakından ilgilenenler için her zaman madalyonlar favori olmuştur. Üstelik Madalyonların çoğunun tarihi bir öyküsünün de bulunduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Bu doğrultuda antika madalyonların tarihi bir öyküsünün bulunuyor olması, yüksek bir fiyattan satılmasını da mümkün kılmaktadır.

Antika madalyonlar genel olarak yuvarlak veya oval biçimde tasarlanan, içinde özel bir resmin bulunduğuz incirli süs eşyasına verilen isimdir. Değişen moda anlayışıyla birlikte üretimleri artsa da kaliteleri düşmüştür. Birçok insan zincirlerinin koptuğuna dair olumsuz yorumlarda bulunmaktadır. Kullanılan metaller ise genellikle altın veya gümüş suyuna batırıldığından uzun ömürlü bir kullanım sunmamaktadır. Zamanla çizilen, boyası dökülen yeni nesil madalyonlar alıcıları antika madalyonlar almaya teşvik etmektedir.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

Antika Madalyon Satın Alırken Dikkat Edilecekler

Birçok şehrin ana caddelerinde kurulan antika pazarlarını tercih edebilirsiniz. Ancak gitmeden önce hangi günlerde ve saatlerde açık olduğuna bakmalısınız. Ek olarak, bazı özel günlerde düzenlenen müzayedelerde çok çeşitli modellerde antika madalyonlar satılmaktadır. Bütçenize ve istediğiniz modele göre bir antika madalyonlar bulacağınıza şüpheniz olmasın!

Günümüz itibariyle antika madalyonların alım ve satım işlemi söz konusu olduğunda birtakım yasal prosedürler de karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı antika ürün alım ve satım işleminin birtakım esaslara bağlı olarak yapıldığı bilinmektedir. Tam da bu noktada antika madalyonlar çok sayıda farklı platformda satın alınabilmektedir. Özellikle yasal belgelere sahip olan bir firmadan antika ürünleri satın almak ya da antika ürün satışını gerçekleştirmek, olası olumsuzlukların da önüne geçmektedir.

Antika madalyon satın almak için antikalar konusunda bilgili olan bir tanıdığınızla gitmenizi öneririz. Çünkü her alanda olduğu gibi antika alanında da sahtecilik yapmak isteyen satıcılar olacaktır. Eğer gideceğiniz bir yakınınız yoksa da, üzerindeki yazıları dikkatlice okumalısınız. Antikalar yapıldığı yere ve zamana dair işaretler taşır. Renkleri de daha donuk ve silik olacaktır. Ağırlığına da özen göstermelisiniz, iyi bir antika asla hafif değildir. Fakat en kesin sonucu ‘’Karbon-14’’ denilen test verecektir. Eşya üzerindeki karbon atomlarının ölçülmesiyle antika madalyonlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

Antika Madalyonların Alım ve Satım İşlemi Nasıldır?

Elbette ki günümüz şartlarında antika madalyonlar farklı platformlar aracılığıyla rahatlıkla alınıp satılabilmektedir. Bu alım satım işleminde birkaç hususa dikkat etmek beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. Genel olarak antika madalyonların fiyatlarının belirlenmesinde aşağıda sıralanan özellikler dikkate alınmaktadır:

  • Antika madalyonunun ait olduğu yıl
  • Antika madalyonunun tarihi bir öyküsünün bulunup bulunmadığı
  • Antika madalyonların yıpranma seviyesinin ne düzeyde olduğu
  • Antika madalyonların ünlü bir kişiye ait olup olmadığı

Günümüz şartlarında antika madalyonların fiyatlarının belirlenmesinde etkili ve bilgili olan kimselere ekspertiz denilmektedir. Ekspertizler antika ürünlerinin fiyat aralığının ne olacağı hususunda etkili bir hizmet sunmaktadır. Böylece antika ürünlerini gerçek değerinde satın almak ya da satabilmek de mümkün olmaktadır. Özellikle alanında uzman olan ve profesyonel bir çalışma disiplinine sahip olan bir ekspertizden hizmet almak beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir.

Elinizde kıymetli antika madalyonlar olduğunu düşünüyorsanız bunu değerlendirebilirsiniz. Bahsettiğimiz antika pazarlarındaki veya müzayedeki satıcılarla konuşarak değerini öğrenebilirsiniz. Veya internet üzerinden ilan verebilirsiniz. Yine internet üzerindeki bazı siteler ve antikacılar mail yoluyla eşya değerlendirmesi yapmaktadır. Bu işi yapan insanlar kendilerini ‘’Antika Ekspertizi/Danışmanı’’ olarak tanımlamaktadır. Olabildiğince çok insanla konuşmaktan çekinmeyin. Antika madalyonlar hem tarihi hem de görsel değeri açısından iyi bir gelir elde edebileceğiniz eşyalardandır.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

error: En İyi Fiyat Garantisiyle! 0532 644 99 02