Eski Kuran-ı Kerim Alan Yerler

Eski Kuran-ı Kerim Alan Yerler

Hem dini hem de tarihi öneme sahip olan kuranı kerim Müslümanlar için çok önemli bir kitaptır. İmanın şartı arasında kurana inanmak vardır. Bu nedenle de Müslümanlar için kuranı kerim Rablerinin sözlerini içerisinde barındıran kutsal bir kitaptır. Eski kuranı kerimler ise bakım gerekli olan değerli eserlerdir. Bireylerin bu bakımda zorlanması eski Kuran-ı Kerim alan yerler nereler araştırması yapmasına neden olmaktadır.

Maddi kazançtan çok kutsal kitaba olan hürmetten dolayı bakımının yapılması ve sağlıklı koşullarda uzun yıllar saklanabilmesi için gerekli şartların sağlanması gereklidir. Dinimizde kuranı kerim çokça okunmalı duvarda ya da vitrinde süs eşyası gibi bırakılmamalıdır. Bu da kullanımlara bağlı deformelere davetiye çıkarmaktadır. Tarihi bir değeri de olan kuranı kerimler için bu durum oldukça can sıkıcıdır.

Bu değerli eserlerin tarihsel süreçte başlarından geçen olaylar nedeniyle ve yazımı yazan kişisi gibi bilgileri kuranı kerimde farklı değerler de kazandırmış olur. Dolayışı ile bu değerleri korumakta endişe eden bireyler eski Kuran-ı Kerim alan yerler konusunda haklı olarak araştırmalara girmektedirler. Korumacı bir çözüm olarak en doğru işlemin bu olduğu şüphesiz kabul edilmektedir.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

Eski Kuran’ı Kerim Neden Antika Değeri Taşır

Bir malzemenin antika değeri taşıması yalnızca eski olması ile alakalı değildir. Tarihi eser, antika sayılması ve paha biçilmesi için taşıması gereken bazı özellikler vardır. Bu özellikler sayesinde manevi değeri yanı sıra yeni değerler kazanmakta maddi olarak da pahalı bir eşya haline gelmektedir. Özelliklede dini olarak ayrı yeten bir öneme sahip ise değeri kat ve kat artmaktadır.

Eski Kuran’ı Kerim yazıldığı döneme göre anlam ve değer taşır. Yazan yazdıran da bu durumda önemlidir. Kullanılan malzeme de aynı şekilde. Dünyada sayısız kuranı kerim bulunmaktadır. Bu kuranı kerimlere ise düşük ücretlere sahip olmak mümkündür. Ancak el yazması kuranlar fark edilir oranda fiyatlarında değişim taşırlar. En büyük nedeni ise yazılımında tamamen el emeği olması ve süslemelerinde en becerikli kişilerin aylar süren emeğinin olmasıdır.

Antika değeri taşıyan eski Kuran’ı Kerim alan yerler bu eserlerin değerlerini anlayabilmek için belli başlı araştırmalar yaparlar. Kendilerinin yetersiz kaldığı yerlerde ise kesin bilgi için eksperden yardım alırlar.  Kitabın yaşı yazım tekniği, kitabın yapası ve yapıldığı malzemeler tek yek incelenir. İnceleme sonucunda hem manevi hem de maddi olarak esere değer kazandırılmış olur.

Birçok el yazması eser günümüzde bulunabilmektedir. Ünlü hattatların elinden çıkmış olan kuranı kerimler yüksek meblağlara alıcı bulmaktadır. Ancak el yazmasının yanında birde geçmişe uzanır ise farklı değerlere de ulaşılmış olmaktadır. Bilindiği üzere İslamiyet’in ilk yıllarında matbaa olmadığı için koyun keçi derilerine elle yazılan kuranı kerimler zamanla toparlanıp kitap haline getirildi,  sonrasında da matbaa ile çoğaltıldı.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

Eski Kuran’ı Kerim Alırken Satarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Değerli kitabımız kuran hem alanı hem de satanı ilgilendiren büktük bir değere sahiptir. Eski zamanlarda dini kitapların hediye edilmesi daha yaygın yapılan davranıştı. Herkes okusun ve rablerinden gelen mesajı öğrensin gayesi vardı. Bu nedenle de satılmasına sıcak bakılmadı. Zamanla kağıt, mürekkep ve emeğin karşılığını için para ile satılması çoğaldı.

Eskiye de merakın çok olması nedeni ile eski görünümlü el yazmaları da tasarlanarak çıkarılmış oldu. Yeni baskıların yanında el yazması birçok eski ancak antika değeri bulunmayan kuranı kerim bulmak mümkündür. Bu kitaplar eski Kuran-ı Kerim alan yerler tardından incelenebilmekledirler. Alan taraf için de satan taraf için de adil bir değer biçilmesi önemlidir. Bu işlemi de eksperler yapmaktadır.

Alım ve satım işinde muhakkak eksper raporu tutturulmalıdır. Alan yerler ise internet vasıtası ile kolaylıkla bulunmaktadır. Antika değeri olan eski Kuran-ı Kerim alan yerler nadir ve sayıca az olsa da internette yer almaktadır. Antika kuranı kerim alarak özel bakımını yapmakta ve özel koşullarda korumaktadır. İsteyenlere de değerinde satmaktadır. Sattıktan sonrada bakım onarım hizmeti sunmaktadır.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

error: En İyi Fiyat Garantisiyle! 0532 644 99 02