Eski Kuran-ı Kerim Satmak

Eski Kuran-ı Kerim Satmak

Çağımız eskiye özlemle yaşayanların çağı olmaya devam ediyor. Eskiden kasıt antika ve tarihi eserlere düşkünlüktür. Günümüzde birçok insan eski eşyalara kitaplara İlgi duymaktadır. Dini kitaplara dini malzemelere değer veren ve İlgi duyan kişiler ise tarihi eser, eski Kuran-ı Kerim Satmak ve almak için yer aramaktadırlar. Eski olmasın ile tarihi eser sayılmayan dini kitaplar kutsal değerinin yanında tarihi değere de sahiptir.

Her kutsal kitap inananları için değerli, kutsal sayılan dini kitaplardır. Bu kitapların taşıdığı manevi değer el yazması olmasıyla artmaktadır. Kuran-ı Kerim Müslümanlar için büyük bir değer olduğu için daima yazınlarda da özen gösterilmiştir. Diğer dinlerde ki kutsal kitaplardan daha çok sayıda dünya genelinde olmasına rağmen istisnasız hepsi aynıdır.

Tarihin eski tozlu raflarında kalan birçok kitaptan ayrı olan ve farklı anlamlar taşıyan ilahi kitap Kuran-ı Kerim el yazması olduğunda daha değerlidir. Birde her sayfaya yapılan birbirinden eşsiz süslemeler ile değerine değer katılmaktadır. Bu kutsal kitapları eski Kuran-ı Kerim Satmak isteyenlerden bulmak mümkündür. Ancak bu özellikteki her kitap antika değeri taşımaz.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

Eski Kuran-ı Kerim Alırken Satarken Nelere Dikkat Etmeli

Dünya üzerinde birçok nesnenin belirlenmiş fiyat aralığı vardır. Ancak çok beğenilen, emek sarf edilmiş, geçmişten izler taşıyan ve geçmişten mesajlar barındıran nesnelerin fiyatları çok da belirlenemez.  Paha biçmek zordur. Tarihî eser kuranı kerim de bunlara en büyük örnektir. İngiltere’de bulunan ve bilinen en eski el yazması Kuran-ı Kerim olduğu yapılan bilimsel testler sonucu anlaşılan kitap için paha biçilememekte.

Elinde antika Kuran-ı kerim bulunanların bu kitaplarım tarihi değerini bilmeleri kolay değildir. Çoğu zaman da gerçek değerlerini saptayamazlar. Atalarından kalan yahut eski el yazması diye alıp eski Kuran-ı Kerim Satmak isteyen kişiler çoğu zaman ederinden çok daha uçuşlara satmakta. Bazen de tarihi eşe, antika değeri taşımayan kutsal kitapları bilmedikleri için çok büyük paralara satmaktadırlar.

Satış ta da alışta da bilen kişilere göstermek gereklidir. Bu konularda uzman ekspertizler bulunmaktadır. Tarihini, dönemini, antikalık değerini belirleyen ekspertiz hem almak isteyen için hem de satmak isteyen için belli bir fiyat aralığı belirlemektedir. Böylelikle almak isteyen de satmak isteyen de doğru bilgilere ve doğru değerlere alışveriş yapmış olmaktadır.

Eski kuran almak isteyenin de satmak isteyenin de elindeki Kuran-ı Kerim ile alakalı tüm bilgilere hakim olması gerekir. Yazan kişi bilgisine, yazıldığı döneme göre değeri fark göstermektedir. Süslemeleri de aynı şekilde önemlidir. Bununla birlikte kullanılan kitap malzemesi de yine fiyatı etkileyecek en önemli konulardan biridir. Tüm bu konulara hassasiyetle değinilmesi gereklidir.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

Eski Kuran-ı Kerim Alan Yerler

Çağımızın gelişmesi ile artık Her şey elimizin altında. Telefon ve internet vasıtasıyla eski Kuran-ı Kerim Satmak isteyenler kolayca alıcı bulabilmektedirler. Güvenilir yerler bizzat gidip önceden kitap hakkında eksperden bilgi edinirler. Bu sayede fiyat bilgisine sahip olarak güvenilir bir alışveriş yapılabilir. Antikacılar genelde güvenilir adresler olmaktadır. Eski olan her şeyi değil, antika olan her şeyi almaktadırlar.

Kuranı kerimleri kitapçılarda bulmak mümkün olsa da satarken alacak kitapçı bulmak zordur. Ancak bazı eski kitapçılar eski Kuran-ı Kerim almaktadırlar. Kıymetli kutsal kitabı tarihi değeri ile birlikte satmak isteyenler internet üzerinden minik bir araştırma ile birçok alıcı bulabilir. Bu alıcılar ile iletişime geçerek teklif alabilirler. Böylelikle en yüksek değere satabilirsiniz.

Eski eşya süs eşyası alan yerler eski Kuran-ı Kerim Satmak için alternatif yerlerden birisidir. Antika dükkanları yine keza öyledir. Bunların yanında da internet üzerinden direk eski Kuran-ı Kerim arayan bireylere de satış yapabilirsiniz. Üstelik cep telefonlarındaki programlar üzerinden de müşteri bulmanız oldukça kolaydır.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

error: En İyi Fiyat Garantisiyle! 0532 644 99 02