Eski Kuran’ı Kerim Alanlar

Eski Kuran’ı Kerim Alanlar

Dinimizin değerli kitabı Kuran’ı Kerim birçok hanede kendine antika olarak da yer buluyor. Ülkemizde hemen hemen her evde kuran varken eski Kuran-ı Kerim alanlar bulunmaktadır. Eski kuranı kerimlerin büyük çoğunluğu el yazmasıdır. El yazması kuranı kerimlerde yine el emeği kenar motifleri kapak süslemeleri yer alıyor. Bu el emeği göz nuru ürünler ile Kuran-ı Kerim çok daha emek sarf edilmiş bir hale gelmektedir.

Dinimizde rabbimizden gelen sözlerin toplandığı kitap haline getirildiği Kuran-ı Kerim paha biçilmeyecek bir değerdedir. Her dönemde birçok kuranı kerim basılmış, matbaa öncesi el emeği yazılar icra edilmiştir. Uzun uğraşlar ile yazılar tamamlanmıştır. Bu denli değerli olan kutsal kitabimizin tarihi bir dönemde yazılmış olması da yanı sıra anlamları taşımasına sebep olmaktadır.

Yazan kişinin, yaptığı motiflerin yazılığı dönemin ve kitabın başından geçen olaylarım kitap üzerinde bıraktığı tarihi bir değeri vardır. Bu değeri ona antika, tarihi eser özelliği kazandırmaktadır. Mesela halifeler döneminde yazılan ilk kuranı kerim asrı saadete en yakın yazılan kitaplar olduğu için oldukça değerlidir. Bu ve buna benzer tarihler farklı değerler katmaktadır.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

Eski Kuran’ı Kerim Alanların İzlemesi Gereken Yol

Antika meraklıları kimi zaman antika değeri taşıyıp taşımadığını bilmeden eski kuranı kerim almaktadırlar. Bir heves ile eski Kuran-ı Kerim alanlar kimi zaman sadece eski ama antika olmadığına şahitlik etmektedirler.  Bu da ederinden fazla bir ücretin ödenmesi anlamına gelmektedir. Ederinden fazla yapılan ödeme ise maalesef kişilerin kandırılması sonucu yapılan bir eylemdir. Bu gibi olaylara maruz kalmamak için birtakım kurallara uyulması gerekmektedir.

Bir nesneye bir objeye bilimsel çalışmalar yaparak kimlik kazandırılması, geçmişi ile alakalı bilgilerin edinebilmesi bazı kurum ve kuruluşların yetki ve yeterlilikleri kapsamındadır. Bu kurum ve kuruluşlarda gerek bireysel gerekse ticari işletme bazında hizmet veren eksperler bulunmaktadır. Bu eksper özellikle tarihi değer taşıyan malzemelere değer biçilmesi, bu değeri oluşturan gerekçelerin belirlenmesini sağlar.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

Eksperler eski Kuran-ı Kerim alanlar için kuranı kerimin ne zaman kim tarafından yazıldığını hangi işleme tabi tutulduğunu, hangi malzemeler kullanıldığını araştırıp netliğe kavuşturur. Dolayısı ile bu bilgiler neticesinde kitabi gerçek değeri belirlenir. Değeri belirlenen ürüne fazla para ödemeden sahip olma imkanı sağlanmış olur. Alanların mutlaka bu yolu izlemesi gereklidir eksper ise internet üzerinden kolaylıkla bulunabilir.

Eski kuranı kerim almak isteyenler mutlaka değerini öğrenerek fazla ödeme yapmadan almalıdır. Güvenilir sitelerden, güvenilir antika eşya satıcılarından da tüm bilgileri öğrenilerek eski kuranı kerim alınabilir. Bu hususta da eski kitapların bakıma ihtiyacı olduğu unutulmadan denetlenmelidir. Bakımı yapılmamışsa bakım onarım gerekli olan kitaplara gereken yapılmalı, yaptırılmalıdır.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

Eski Kuran’ı Kerim Nereden Bulunur?

Birçok kişinin antikalara merakı olsa da bir kuranı kerim gibi hem maddi hem de manevi değeri olan başka bir eseri yoktur. Bu nedenlerde Kuranı kerim farkla bir değer ile sevilir saygı duyulur. Kuranı kerim Müslümanların kutsal kitabı olduğu için hemen hemen her kırtasiyede, her kitapçıda,  birçok kitap evinde bulunur. Ancak eski Kuran-ı Kerim alanlar bilirler ki antika eserler bu yerlerde bulunamazlar.

Tarihin en eski kuranı İngiltere’de bir kütüphane rafında bulunmuş olsa da fark edildiği andan itibaren korumaya alınıştır. Üniversite tarafından incelenerek gerçek tarihi ve değeri ortaya çıkarılmıştır. Hem bakımı yapılmış hem de korumaya alınmıştır. Böylelikle tarihte yazıldığı bilinen ilk el yazması kuranı kerim olma özelliği de kazanmış oldu. Ancak bu derece değerli esere ulaşmak mümkün değildir.

Bu tarihi eser değeri taşıyan kitaplara internet üzerinden kolaylıkla ulaşılabilir. Bireysel olarak birçok satış sitesine de antika malzemeler satılmaktadır. Bu siteler vasıtası ile eski Kuran-ı Kerim satanlar ile eski Kuran-ı Kerim alanlar bir platformda buluşurlar. Eksper raporu ile istenilen malzemeler alınabilir. Değerinde görerek ve tarihi ağırlığını hissederek kitap bulmak isteyenler ise antika dükkanlarını ziyaret edebilirler.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

error: En İyi Fiyat Garantisiyle! 0532 644 99 02