Günümüzde Antika Bindallı Satışı

Günümüzde Antika Bindallı Satışı

Eski eşyaları sevenler ve vazgeçemeyenler için antikalar oldukça değerlidir. Bunların arasında antika bindallı satışı da oldukça büyük yer kaplar. Bindallıların yeri tarihte çok ayrıdır. Geçmiş zamanlarda devlete önemli hizmet etmiş kişilere bindallı armağan edilirdi. Bunun yanında tarihe bakıldığı zaman asker teşkilatta da bindallının yeniçeriler tarafından giyilmiş olduğu görülmektedir. Bindallı çeşitlerinde ise özellikle kadife tarzı kalın kumaşlardan dikilen bindallılar çok tutulmaktadır. Kadifenin kalın kumaş olması çok fazla tercih edilmesini sağlamıştır.  Osmanlı Saraylarını yansıtan bindallı modelleri, İran ve Arap ülkelerine özgü antika bindallılar antika bindallı sevenler için özellikle tercih edilen modellerdendir. Günümüzde ise en çok istenenler Osmanlı sarayına özgü olan bindallılardır.

Antika bindallı alımı veya satımı belli prosedürlerle yapılmaktadır. Alım satımlarda ise eksper ile çalışılmaktadır. Antika bindallı alımı için veya antika bindallı satışı için ekspertiz yardımı alınır. Ekspertiz gelerek bindallıyı inceler ve değerini belirler. Üzerindeki desenler, motifler, kumaşın cinsi ve modeli incelenir. Buna göre bindallının hem antika derecesi hem de fiyatı belirlenir.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

Antika Bindallı Satış Fiyatları

Antika olarak görülen bindallılar için ilk olarak ekspertizden yardım alınır. Antika bindallı satışı için ve alışı için ekspertizden değerlendirme yapılması istenir ve bu şekilde yapısal olarak incelenir. İnceleme bittikten sonra fiyat belirlemesi yapılır. Her bir antika bindallının kendine özgü fiyatı vardır ve bir başkası ile kıyaslanamaz. Bindallının zamanında temiz kullanılmış olması ve yıpranmışlığının az olması fiyatı yükseltir. Antika olarak değerlendirilen bindallılar içerisinde en değerli olanlar ve dolayısı ile en pahalı olanlar padişah bindallılarıdır.

Bindallının üzerindeki desenler var ise motifler fiyat belirlemede önemli rol oynar. Çünkü motif ve desenler her döneme özgü olarak değişmektedir. Bu farklılık ise bindallının antikalık derecesini etkiler. Bindallı üzerinde taşlar ile süsleme var ise bu taşların cinsi ve değeri fiyatı belirler. Yine değerli bindallı çeşitlerinden biri ise inci ile süslenmiş bindallı modelleridir. Süslü modellerin yanında son derece basit ve sade modeller de bulunmaktadır. Düz modeller de ise kumaşın cinsi, dönemi ve kim tarafından kullanıldığı fiyatı belirler.

Uzun modeller, yırtmaçlı modeller ve iç içe geçen farklı renklerde modeller bindallılar arasında oldukça tutulur. Her tarihsel döneme ait bir model bulunmaktadır. Bindallının tarihsel döneme ait modeli ise fiyatı belirlemektedir.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

Antika Bindallı Nedir?

Hem maddi hem de manevi olarak geçmişten günümüze ulaşan bindallılar antika olarak değerlendirilmektedir. Antika bindallıların sanatsal değeri bulunmaktadır. Ve sayıları azdır. Bir bindallının antika olarak değerlendirilmesi için belli şartlara sahip olması gerekir. Antika bindallı satışı için bu şartlar özellikle göz önünde bulundurulmaktadır.

Bindallının yapıldığı zaman çok önemlidir. Bunun yanında da yapımı çok önemlidir. Ayrıca deformasyon olup olmadığı değer biçilmesinde önemli kriterlerdendir. Bindallının değeri ekspertiz tarafından incelenirken kim tarafından kullanıldığına yani ünlü ve önemli birine ait olup olmadığı incelenir. Ayrıca hangi tarihsel döneme denk geldiğine bakılır. Bindallının antika bindallı satışı olarak yapılabilmesi için aynı zamanda ender bulunan bir bindallı modeli olması gerekmektedir. Bindallının üretildiği zaman ile günümüz arasında uzun bir sürenin olması ayrıca değer belirler.

Her tarihi dönemin kendine has ve en çok kullanılan bir motifi ve deseni bulunmaktadır. Ekspertizler bu motif ve desenleri inceleyerek değer belirleme yaparlar. Ayrıca antika bindallılarda motif kullanımı oldukça yoğundur ama bunun yanında değerli taşlarla süslemeler de oldukça fazladır. Bindallıyı süsleyen bu taşların cinsi maddi olarak bindallının değerini etkiler.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

error: En İyi Fiyat Garantisiyle! 0532 644 99 02