İkinci El Antika Bindallı Fiyatları

İkinci El Antika Bindallı Fiyatları

Geleneklerimizde kına gecesinin çok önemli bir yeri vardır. Evlenecek kızın ailesi ile geçireceği hem veda hem de kutlama anlamına gelmektedir. Böyle anlamlı bir günde ise bindallı giyinmektedir. 1300’lü yıllarda ilk defa bindallı giyilmeye başlandığı düşünülmektedir. O dönemlerde gelinlik yerine bindallı giyilirmiş. O dönemlerde ise bindallılar ya kadife kumaştan ya da atlastan yapılırmış. Başka bir seçenek ise ipek kumaşlarmış.  Geleneksel bindallılar incelendiği zaman günümüzdeki modeller arasında çok büyük farklar bulunmaktadır. En dikkat çeken farklılık ise bir ustanın sırma bir tel kullanarak her bir detayı eli işle işlemesidir. El emeği göz nuru olan bu bindallılar aslında birer sanat eseridir. Yapımı çok uzun sürmekteymiş. Bu durumlarda göz önüne alındığında ikinci el antika bindallı fiyatları ne kadar sorusunun bir cevabını vermek çok zordur.

Bindallının anlamını pek çok kişi bir çeşit elbise olarak düşünmektedir. Başka bir anlamı ise kumaşı özel bir yöntem ile işleme sanatıdır. Günümüzde bu yöntem ile bindallı çok az sayıda hazırlanmaktadır. Yıllar öncesinden hazırlanmış bu elbiseler günümüzde antika eserler arasında yer almaktadır. Bazı kişiler koleksiyon yapmak için antika bindallılar aramaktadır. Geleneksek yöntemler ile yapan bir ustanın bulmasının çok zor olduğu düşünülünce ikinci el antika bindallı seçenekleri ve fiyatları araştırılmaktadır. Söz konusu ikinci el antika bindallı fiyatları olunca net bir şey söylemek mümkün olmamaktadır. Çünkü çok değerli olan bu eserlerin üzerinde yer alan desenden kumaşına kadar ve kaç yıl önceden geldiğine göre değişmektedir.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

İkinci El Antika Bindallı Nedir?

200 yıllıktan 700 yıllığa kadar bindallılar günümüze kadar gelmiştir. Antika denmesinin nedenleri ise eski bir döneme ait olması ve çok nadir parçalardan olduğu içindir. Bu niteliklere sahip olan bindallılara antika bindallı denmektedir. Daha önce kullanıldığı için ikinci el adı da buradan gelmektedir.

Ayrıca bazı bindallıların ise tarihi özellik taşımaktadır. Bir sultan, padişah veya önemli bir devlet büyüğü tarafından giyilmiş ise özellik ile böyle bir bindallı çok sayıda kişinin de dikkatini çekmektedir. Bu durumda ikinci el antika bindallı fiyatları belirlenmesinde önemli bir etken olmaktadır.

Eski dönemlerin cansız şahitleri olan antika bir bindallıya bakınca herkes farklı şeyler görmektedir. Ortak görülen noktalarda vardır. Bu noktalar ise bindallı ustasının günleri ve gecelerini verdiği emekleri ile tarihin dilsiz ve cansız şahitleri olmasıdır. Bu noktalar dahi ne kadar değerli olduğunu göstermektedir.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

El İşçiliğinin En Özel Hali: İkinci El Antika Bindallı

Son yıllarda ikinci el antika bindallılara büyük bir ilgi duyulmaktadır. Özellik ile Osmanlı Devleti dönemine ait olan bindallılar ise en çok ilgi görmektedir. Türk tarihi çok yakın bir şekilde incelendiği zaman en süslü ve en güzel bindallıların padişahlara ait olduğu görülmektedir. Ayrıca devlet için çok önemli görevleri yerine getirmiş devlet adamlarına da verilen bir hediyeymiş. Sarayda ve haremde giyilen kıyafet olduğu içinde dikkatleri üzerine çekmektedir. İkinci el antika bindallı fiyatları belirlenirken bu özellikler etkili olmaktadır.

Pek çok şeyde eskiye dönüş başlamıştır. Bu dönüşlerden biride olan antika bindallılar çok yakından incelendiğinde üzerinde bir tarihin saklı olduğunu görebilirsiniz. İnci detayları yalnızca padişahlar için hazırlanan bindallılarda olurmuş. Bu özellik gibi her padişah döneminde farklı farklı detaylar içermektedir. O dönemlere özgü olan çizgileri ile çiçekten dala kadar çok farklı desenlerin işlendiği adeta birer tasarım harikası olan ikinci el antika bindallı fiyatları ne kadar sorusunu da akıllara getirmektedir. Hazırlanan her bir bindallı tasarımının eşi ve benzeri olmadıkları için fiyatları her bir model için özel olmaktadır.

prestijantik@gmail.com

05326449902

Bizi arayın!

Ücretsiz Ekspertiz Hizmetimizden Faydalanın

Antika Eşyalarınızı Değerinde Alalım

error: En İyi Fiyat Garantisiyle! 0532 644 99 02